Bioplynové stanice od společnosti WELtec BioPower® jsou vyrobeny výhradně z nerezové oceli. Bioplyn tvořící se ve fermentoru obsahuje sirovodík a podíly amoniaku. Tyto agresivní součásti vyrobeného bioplynu korozivně napadají nechráněné stavební části. Používáme materiály vysoce odolné vůči korozi:

Nerezová ocel V2A (1.4301/AISI 304) v části tekuté vsádky surovinové směsi

Nerezová ocel V4A (1.4571/AISI 316Ti) v části vývinu plynu nad hladinou

Použití kvalitních nerezových ocelí je zárukou kvality a garancí dlouhé životnosti celého zařízení. Ještě i po 20 letech provozu si nerezová oce uchovává velmi vysokou užitnou hodnotu.

Individuální možnosti diky modulárnímu systému

Každý zákazník má jiné požadavky a každé zařízení je jedinečné. Abychom mohli vyhovět místním podmínkám, ale zároveň respektovat zákonné normy, stavíme naše bioplynové stanice v modulárním systému. Stavebnicové komponenty umožňují respektování individuálních požadavků, ale zároveň nabízí také flexibilní řešení – od malých kompaktních zařízení až k počítačem řízeným bioplynovým stanicím s výkony v řádu megawatt.

Trvalá technika – pro dlouhou dobu provozu

Navzájem optimálně sladěné technologie jsou základem spolehlivosti a funkčnosti našich zařízení. Vždy dbáme na základní pravidlo, aby používané suroviny byly dobře rozmělněny a promíchány a získaný bioplyn byl kvalitně upraven a efektivně využit. Základem je užití pouze osvědčených komponent v zařízení. Odborníci z WELTEC BIOPOWER vyvíjí a upravují většinu technologie sami na základě dlouholeté provozní zkušennosti, např.:

Dávkovací technologii pro požadovaný přívod surovin

Systém míchání pro efektivní promíchání dávkovaných surovin a konstantní vývin plynu při nízké vlastní spotřebě energie

Úprava plynu pro optimální přeměnu energie v kogeneračních jednotkách

Hygienizační zařízení dle EU – Hygienizačních předpisů

Řešení pro zpracování digestátu